Hemen Arayın : 0532 557 12 03

Hakkımda

Hakkımda

Uzm. Klinik Psikolog Handan Ergün Hoşrik

Merhaba, lisans ve TÜBİTAK bursu ile Klinik Psikoloji yüksek lisansımı Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladım. 14 yıllık mesleki yaşantımın 4 yılında Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde klinik ve polikliniklerde ayakta ve yatan hasta birimlerinde hizmet verdikten sonra yaklaşık 5 yıl Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi polikliniğinde klinik psikolog olarak çalıştım.

Halihazırda yetişkin/bireysel ve çift terapisine devam etmekteyim. Eğitimlerini tamamlamış olduğum Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapiler ve EMDR'yi aktif olarak uygulamaktayım. Çift terapisinde oldukça verimli bulduğum; International Family Therapy Association (IFTA), American Psychological Association (APA), National Board for Certified Counselors (NBCC) ve National Association of Social Workers (NASW) tarafından onaylanmış ve uluslararası geçerliliği olan belgelerine sahip olduğum Gottman Yönelimli çift terapi uyguluyorum. Evli ve iki 2 çocuk annesiyim.

handanergunhosrikofis
Okullar ve Eğitimlerim

- Yüksek Lisans: Ankara Üniversitesi Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı (2008)
- Lisans: Ankara Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2005)
- Gottman Çift Terapisi Eğitimi (1. ve 2. Düzey 2012 - 3. Düzey 2020)
- Çift Terapisinde Aldatma (2015)
- Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT, 2008)
- Şema Terapi (2013)
- EMDR Eğitimi (2010)
- Psikodrama (2007)
- WISC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği, 2007)
- WISC-4 (Türkiye Standardizasyonu Veri Toplama ve Uygulama Çalışması)
- Nöropsikolojik Testler (Wisconsin, Raven, Stroop vd. 2011-2012)
- Tematik Algı Testi (T.A.T., 2006)
- Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitimi (2011)
- Uygulamalı Davranış Analizi Eğitimi (2006)

Yayınlarım

- 14-18 Yaş Arası Ergenler ve Ebeveynlerinde Aleksitimi, Ebeveyn
Tutumları, Bağlanma ve Bağımlılık (Yüksek Lisans Tezi, 2008)
- Duygu Durum Değişimlemelerinin Otobiyografik Bellek Üzerindeki
Etkileri (Türk Psikoloji Dergisi, 2008)
- Evaluation of developmental outcomes of very low birth weight infants at
school age (The Journal of Maternal-Fetal&Neonatal Medicine, 2008)
Çok Düşük Doğum Ağırlıklı Prematüre Bebeklerin Okul Çağında
Gelişimlerinin Değerlendirilmesi/Bildiri (16. Ulusal Neonatoloji Kongresi,
2008)
- The guide for monitoring child development during school age and detection of psychopathology. 18. International Congress of the Internatıonal Association for Child and Adolescent Psychiatry and Allied Proffessions (IACAPAP, Sempozyum, 2008)
- Kişilerarası Tarz Ölçeği: Geliştirilmesi ve Psikometrik Özellikleri (Türk Psikoloji Yazıları, 2007)
- Duygu Duruma Dayalı Otobiyografik Bellek Çalışmalarında Duygu Durum Değişiminde Fotoğraf Kullanımı Çalışması (Lisans Tezi, 2005)
- Özgürlüğü Kısıtlanmış (Suçlu) Çocukların Psikolojik Süreçleri/Bildiri (9. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, 2004)
- Anne Baba Tutumları ile Çocuk Başarı İlişkisi/Poster (8. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi, 2003)

Çalışma Alanları

- İlişki Problemleri
- Aile İçi İletişim Sorunları
- Panik Atak
- Anksiyete / Kaygı Sorunları
- Sınav Kaygısı
- Stres ve Öfke Yönetimi-Başa Çıkma
- Travma (EMDR Çözümleri)
- Fobiler
- Takıntılı / Obsesif-Kompulsif Düşünce ve Davranışlar

Danışan Görüşleri

ye...e

Handan hanımı instagramda psiveyn üzerinden takip ediyordum, paylaşımlarını çok beğeniyordum, bunun üzerine kendisini araştırdım ve çok donanımlı olması beni kendisine yönlendirdi. Sıkıntılı bir dönemimde profesyonel yaklaşımları ile kendimle yüzleşmeme yardımcı oldu. Çözümsüz olduğunu düşündüğüm konularda objektif bakış açısıyla alternatif düşünce tarzını üretmemi sağladı. Profesyonelliğinin yanı sıra duyarlı bir anne olması beni anladığına dair inancımı pekiştirdi. Hayatımın altının üstünden daha iyi olabileceğini gösterdi. Kendisiyle terapilerimiz devam etmekte, iyi ki benim psikoloğum olmayı kabul etmiş, teşekkürler Handan hanım..

c...

Hayatımda çıkmaza girdiğimi düşünüyor ve çok kötü hissediyordum Handan hanım ile birkaç görüşme yaptıktan sonra yaşama karşı bakış açım değişti. Sağolsun içimi ferahlattı ve rahatlamamı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum

co...7

Esimle yaşadığımız ve önemsiz gibi görünen bir çok küçük problemlerimiz vardı uzun bir zamandır birlikte bir uzmana danışmak istiyorduk bir arkadaşım bana Handan hanımı tavsiye etti. Eşimle konuşup görüşmeye karar verdik görüşmelerimiz geyet güzel ve pozitif geçti bize gösterdiği yollar sayesinde birçok problemin üstesinden gelmeye başladık ve biz halen görüşmeye devam ediyoruz tüm çiftlere tavsiyemdir, problem olmasına gerek bile yok Handan hanımla görüştükten sonra göze gelmeyen birçok şeyin olduğunu anlayacaklardir. Kendisine sevgi ve selamlarımızla.

do...i

İş yerindeki sıkıntılarım içinden çıkılmaz bir hal almıştı artık bu sıkıntılar beni çok yoruyordu ev hayatımıda olumsuz yönde etkiliyordu. Bu süreçten kurtulabilmek için yardım almaya karar verdim ve bununla ilgili araştırmalar yaparken karşıma Handan Hanım çıktı ve görüşmelerimiz çok olumlu sonuçlandı iyi ki karşıma çıktı kendisine destekleri için teşekkür ediyorum.

e ....

Stres yönetimiyle ilgili sorun yaşadığım bir dönemde Handan hanımla görüşme fırsatı buldum. Yaklaşımı çok özenli ve profesyoneldi. Bana oldukça fayda sağladı ve destek oldu. Özel sebeplerim nedeniyle olması gerekenden erken bitirmek zorunda kaldım görüşmelerimizi fakat yaşamıma ve bakış açıma olan katkısı için kendisine çok minnettarım..

i...

Yaşadığım bazı sorunlar ve çıkmazlar nedeniyle bir kaç aylık süreçte, haftalık seanslarla Handan Hanım ile görüşmeler yaptık. Şu anda iş yerimde, kaçınılmaz olarak çeşitli sorunlarla karşılaşsam da farklı bakış açıları geliştirebildiğimiz için çok daha kısa sürede ve duygusal anlamda daha az acıyla sorunların üstesinden gelebiliyorum. Handan Hanım'ın mesleğine ve çalışma biçimine saygıyla. Destek almayı düşünenlere kendisinin danışmanlığını öneririm.

Danışan

9 senedir danışanıyım.Tesadüfen gittim, çok memnun kaldım.Sıcak,cana yakın,daha çok ilgilenen bir danışman.İnsanlarla diyaloğu çok iyi,danışanını direk anlayabiliyor,çabuk çözebiliyorum.Danışanının içinde bulunduğu durumu rahatlıkla anlayabiliyor. Sayesinde yanlışlarınızı daha net görebiliyorsunuz,kişiyi olumlu yöne teşvik ediyor.Bende olumlu düzenlemeler oldu.En önemlisi sizi anlayabiliyor.Seanslardan memnun kaldım.Aldığım desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum.Seanslarım devam etmekte.